Alicja Cichopek – położna
Absolwentka kierunku położnictwo Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach; aktualnie realizuje studia II stopnia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Na co dzień położna w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni na Oddziale Ginekologii i Położnictwa.
W Szkole Rodzenia prowadzi zajęcia z zakresu opieki okołoporodowej i wspiera przyszłych rodziców. Empatia i budowanie przyjaznej atmosfery to wartości, które ceni najbardziej w pracy z pacjentkami. Chętnie podejmuje nowe wyzwania.
Zwolenniczka aktywnego i zdrowego stylu życia.
mgr Agata Cichopek – psycholog
Ukończyła studia magisterskie kierunku psychologia na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Na co dzień psycholog w szpitalu rehabilitacyjnym na oddziale rehabilitacji neurologicznej. Zainteresowania problematyką okołoporodową realizuje poprzez publikacje naukowo-badawcze.
W Szkole Rodzenia prowadzi zajęcia z zakresu tematyki okołoporodowej w kontekście zdrowia psychicznego i psychologii prenatalnej. Za cel pracy z przyszłymi rodzicami uznaje wsparcie w przygotowaniu do nowych ról oraz w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z ciążą, porodem i rodzicielstwem.
Pasjonatka sportów zimowych i turystyki górskiej.
mgr Patrycja Nicia – położna
Ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Opolskim oraz specjalizację ginekologiczno-położniczą. Bierze udział w wielu szkoleniach, gdzie stale podnosi swoje kwalifikacje i poszerza swoje horyzonty, a zdobytą wiedzą dzieli się z przyszłymi rodzicami.
Na co dzień pracuje w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni na sali porodowej i na Oddziale Położniczym, a w Szkole Rodzenia zajmuje się przygotowaniem przyszłych mam do porodu, połogu oraz opieki nad maluszkiem.
Uwielbia pracę z drugim człowiekiem, w szczególności z kobietami, które stara się wspierać na każdym etapie tego ważnego i magicznego momentu ich życia.
Obecnie nie prowadzi zajęć w Szkole Rodzenia.
mgr Magdalena Sołtysiak – fizjoterapeutka uroginekologiczna
Ukończyła studia magisterskie na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu. Wiedzę z zakresu zaburzeń strefy urogenitalnej zdobywała od polskich oraz zagranicznych prekursorów uroginekologii.
Pracuje z kobietami, mężczyznami oraz dziećmi w obszarze zaburzeń urologicznych, ginekologicznych oraz proktologicznych. Poza pracą gabinetową prowadzi zajęcia w Szkole Rodzenia, na których zajmuje się szerzeniem wiedzy z zakresu profilaktyki dna miednicy.
Prywatnie żona i matka dwójki dzieci – to właśnie ciąże, przygotowania do porodów i macierzyństwo zbliżyły ją do problemów kobiet i zainspirowały do rozwoju w tej tematyce.
Jej pasja to Tradycyjna Medycyna Chińska i Akupunktura.
mgr Agnieszka Krajewska–Mularczyk – fizjoterapeutka pediatryczna, doradczyni chustonoszenia
Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Specjalizuje się w fizjoterapii niemowląt; jest dyplomowanym terapeutą metody NDT Bobath i Integracji Sensorycznej. Na co dzień pracuje z najmłodszymi pacjentami, także jako doradca chustonoszenia.
W social mediach prowadzi fanpage o nazwie fizjo_pediatryczna (facebook oraz instagram). Przekazuje tam treści o swojej pracy terapeutycznej i ciekawostki dla rodziców, które mogą pomóc w codziennym funkcjonowaniu z maluszkiem.
Miłośniczka podróży oraz zdrowego odżywiania.
mgr Izabela Plaskacz i mgr Paweł Plaskacz – fizjoterapeuci dziecięcy
Absolwenci Ślaskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach; właściciele firmy FIZJOmiś.
Regularnie biorą udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje. Są m.in. terapeutami metody Bobath oraz PNF. Doświadczenie kliniczne zdobywali pracując na Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka oraz na oddziale ,,śpiączkowym”.
Praca z najmniejszymi pacjentami to ich pasja. Zajmują się diagnostyką oraz terapią maluszków od pierwszych dni ich życia. W chwili obecnej są szczęśliwymi rodzicami 🙂