Infolinia +48 34 327 91 75
Wróć

Szpital im. Rudolfa Weigla

Zapraszamy do korzystania szerokiej oferty Szpitala

Zapraszamy do korzystania szerokiej oferty Szpitala, zarówno w ramach hospitalizacji, jak również poradni specjalistycznych oraz diagnostyki. Przyszłym mamom zapewnimy profesjonalną opiekę oraz bezpieczeństwo podczas porodu. O najmłodszych zadba Zespół Oddziału Neonantologii oraz Pediatrii. W ramach Oddziału Ortopedii specjalizujemy się również w kompleksowym leczeniu chorób stawów zarówno o podłożu zwyrodnieniowym, jak i urazowym, ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych.

Pomysł budowy Szpitala na  podmiejskich terenach, w obrębie pięknego kompleksu leśnego zrodził się pod koniec lat pięćdziesiątych minionego wieku. Twórcą Placówki było Zjednoczenie Kopalnictwa Rud Żelaza w Częstochowie. W zamyśle miał być to szpital górniczy, zapewniający opiekę zdrowotną górnikom i członkom ich rodzin, gdyż początkowo subwencjonowano go w całości z funduszy centralnego budżetu Zjednoczenia Kopalnictwa Rud Żelaza. Uroczyste otwarcie Szpitala nastąpiło w 1963 r.

Z biegiem lat Szpital przejął funkcję szpitala miejskiego z powodu  stopniowej likwidacji kopalni, stając się placówką leczniczą dla mieszkańców powiatu częstochowskiego. W związku z reorganizacją służby zdrowia, w 1975 r. powołano Terenowy Zespół Opieki Zdrowotnej. Pod koniec 2008 r. Rada powiatu częstochowskiego zdecydowała o wydzierżawieniu powiatowego szpitala w Blachowni prywatnej firmie, nastąpiło to w maju 2009 r. W listopadzie 2012 r. w wyniku kolejnego postępowania przetargowego wyłoniono nowego dzierżawcę – Polską Grupę Medyczną z Siedzibą w Krakowie, dziś Scanmed S.A.

Po kilku miesięcznej przerwie, w  dniu 1 lipca 2014 r. Szpital w nowo wyremontowanej Izbie Przyjęć rozpoczął przyjęcia pacjentów do oddziałów szpitalnych. W czerwcu 2016 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego Oddziału Intensywnej Terapii. W dniu 15 kwietnia 2019 r. w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni otwarto, po kapitalnym remoncie, nowoczesny Oddział Ginekologiczno- Położniczy oraz Oddział Neonantologii.

Wszystkie aktualności
Infolinia +48 34 327 91 75
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia