Zaczynamy nabór do drugiej edycji szkoły rodzenia online

Pierwszy cykl zajęć prowadzonych przez położne ze Szpitala im. Rudolfa Weigla cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Dlatego w odpowiedzi na prośbę przyszłych mam, ogłaszamy drugą edycję wirtualnej szkoły rodzenia.

Zajęcia, które będą się odbywać w cotygodniowym cyklu, rozpoczną się w sobotę 8.05.2021, o godz. 9:00. Poprowadzą ją położne ze Szpitala im. Rudolfa Weigla w Blachowni.

Żeby do nich dołączyć, należy przesłać wiadomość e-mail ze swoimi imieniem i nazwiskiem na adres szkolarodzenia@scanmed.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto szybko się decydować.

Podczas zajęć (każde potrwa ok. 1,5 godz.) prowadzące poruszą takie tematy jak:

• Przygotowanie do porodu (pakowanie torby do szpitala, symptomy zbliżającego się porodu);
  • Technika oddychania w czasie porodu;
  • Wywoływanie spóźnionego porodu naturalnymi metodami;
  • Właściwe odżywianie w ciąży i w połogu;
  • Pielęgnacja niemowlaka i pierwsza kąpiel;
  • I wiele innych praktycznych zagadnień.

Na zakończenie przyszłe mamy otrzymają imienny pamiątkowy certyfikat w formie elektronicznej.

Warto podkreślić, że nawet jeśli lockdown zostanie zawieszony, szkoła rodzenia online gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Może też być doskonałym uzupełnieniem tradycyjnych zajęć.

Wszystkie uczestniczki kilka dni przed pierwszym spotkaniem otrzymają na e-mail dokładną instrukcję logowania, a dzień przed (7.05) wiadomość z przypomnieniem o godzinie rozpoczęcia.