Akcja szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19

W poniedziałek w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni rozpoczęliśmy akcję szczepień personelu medycznego przeciw COVID-19. Pierwszą zaszczepioną został była Pani doktor Jolanta Zybura – szefowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Od 04.01.2020 r. w Szpitalu w Blachowni prowadzona jest akcja szczepień wśród personelu medycznego. W pierwszej transzy Placówka otrzymała 90 dawek preparatu firmy Pfizer. Pierwszą szczepionkę otrzymała Pani doktor Jolanta Zybura. Szczepienie poprzedza wypełnienie odpowiedniej ankiety oraz badanie internistyczne.

Po przyjęciu szczepionki czuję się bardzo dobrze. Chciałabym wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcić do szczepienia przeciw SARS-CoV-2.

Szczepienie jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne. Jak największa ilość zaszczepionych pomoże nam opanować rozwój pandemii i szybciej powrócić do normalności – mówi lek. Jolanta Zybura.

Więcej informacji >>