,,Koktajl hormonów – poznaj przepis na dobry poród i połóg” za nami!

4. edycja Tygodnia Godnego Porodu za nami! W minioną sobotę, 18 maja 2024 r., odbyło się w naszej Szkole Rodzenia bezpłatne wydarzenie pod patronatem Fundacja Rodzić po Ludzku. Tematem przewodnim był ,,Koktajl hormonów – poznaj przepis na dobry poród i połóg’’.

Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się więcej o prawach okołoporodowych i wpływie hormonów w ciąży, podczas porodu i w połogu. Prelegentką prezentacji była mgr Patrycja Nicia, położna naszego szpitala, na co dzień współpracująca z rodzącymi, dbająca o ich komfort i bezpieczeństwo.

Dodatkowo gościliśmy:

• mgr Magdalenę Sołtysiak, fizjoterapeutkę uroginekologiczną, która wyjaśniła słuchaczom jakie zmiany anatomiczne zachodzą w trakcie ciąży,
  • mgr Agnieszkę Krajewską–Mularczyk, fizjoterapeutkę pediatryczną, prezentującą prawidłowe chustonoszenie,
  • Joannę Tomalik, która opowiedziała o laktatorach.

Na koniec spotkania uczestnicy mieli okazję zwiedzić Oddział Położniczy naszego szpitala, w tym salę porodową i przedporodową, oddział noworodkowy, kuchnię, dyżurkę położnych i salę dla pacjentek.

Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie i wspaniałą atmosferę!