26-kilogramowy guz wycięty w naszym szpitalu!

Na początku marca przeprowadzono w naszym szpitalu operację pacjentki z dużym guzem macicy, ważącym aż 26 kg – to jeden z największych tego typu guzów wyciętych w Polsce.

Dzięki precyzyjnym badaniom obrazowym oraz zaangażowaniu dr. Pawła Gruszeckiego, specjalisty położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, który kieruje naszym Oddziałem Ginekologii i Położnictwa, udało się skutecznie usunąć guza macicy o masie 26 kg. Sam zabieg trwał około 3 godzin.

,,Jako lekarz specjalizujący się w ginekologii onkologicznej, chciałbym podkreślić niezwykłą wagę profilaktycznych badań w zakresie nowotworów narządów rodnych kobiet oraz nowotworów piersi. Regularne wizyty kontrolne, wykonywanie cytologii oraz badania obrazowe, takie jak USG czy mammografia, pozwalają na wczesne wykrycie potencjalnych zmian patologicznych, co z kolei zwiększa szanse na skuteczne leczenie i poprawę rokowań. Obawa przed chorobą i odwlekanie wizyty zdecydowanie pogarsza możliwości leczenia. Niewielkie zmiany w większości można operować małoinwazyjnie, co wiąże się z krótszym pobytem w szpitalu i szybszym powrotem do normalnego funkcjonowania. Zachęcam wszystkie kobiety, bez względu na wiek czy doświadczenie zdrowotne, do regularnych wizyt u ginekologa oraz wykonywania zalecanych badań profilaktycznych. Wczesna diagnostyka to kluczowy element walki z nowotworami narządów rodnych, który może znacząco wpłynąć na jakość i długość życia” – dodaje dr Gruszecki, Ordynator Oddziału Ginekologii i Położnictwa Szpitala im. Rudolfa Weigla w Blachowni.

Pragniemy przypomnieć, że od października w Szpitalu w Blachowni działa Poradnia Ginekologiczno-Położnicza, gdzie pacjentki mają możliwość korzystania kompleksowej opieki w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Poradnia zapewnia opiekę każdej kobiecie na każdym etapie jej życia. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób kobiecych, opieką nad ciężarnymi, leczeniem zaburzeń hormonalnych, profilaktyką i diagnostyką chorób szyjki macicy, stanów zapalnych i nowotworów narządów płciowych oraz opieką nad pacjentkami w okresie menopauzy.

Umów się na wizytę: 34 399 21 13