Nowe poradnie w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni

6 października w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni odbyło się otwarcie poradni w nowo wyremontowanych przestrzeniach, znajdujących się w budynku głównym szpitala.

Pacjenci mogą już korzystać z kompleksowej opieki zdrowotnej nie tylko na oddziałach szpitalnych, lecz także w poradniach finansowanych przez NFZ – chirurgii ogólnej oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej.

W szpitalu funkcjonuje także poradnia anestezjologiczna i poradnia zdrowia psychicznego. Wszystkie gabinety są wyposażone w specjalistyczny sprzęt, a wyremontowane pomieszczenia zapewniają udzielanie świadczeń w komfortowych warunkach.

Na bieżąco udowadniamy, że współpraca między samorządem a firmą prywatną jest możliwa. Nie udałoby się to także bez zespołu szpitala, którego zaangażowanie pozwoliło nam zakończyć ten projekt z sukcesempowiedział Andrzej Podlipski, Prezes Zarządu Grupy Scanmed. Cieszymy się, że możemy stale zmieniać się dla naszych Pacjentów i oferować im coraz szerszy wachlarz usług. Zawsze stawiamy dobro Pacjenta na pierwszym miejscupodkreślił Dyrektor Szpitala – Dominik Słowik.

Efekty naszej współpracy będą korzystne przede wszystkim dla pacjentów i to jest najważniejsze. Cieszymy się, że nasi mieszkańcy mogą korzystać z nowych poradni specjalistycznych i rozszerzonej oferty w Szpitalu w Blachowni. Jesteśmy radzi z tego jak Szpital się rozwija i doceniamy, że prywatny partner jakim jest Scanmed dba o Szpital i dobrą jakość usług medycznych, a jednocześnie stara się, żeby było ich jeszcze więcej, w szczególności tych, które są bezpłatne dla pacjentówpowiedział Krzysztof Smela, Starosta Częstochowski.

W oficjalnym otwarciu poradni brali udział, m.in.: Starosta Częstochowski – Krzysztof Smela, Starosta Kłobucki – Henryk Kiepura, Przewodniczący Rady Powiatu Częstochowskiego – Andrzej Kubat, członkowie Zarządu Powiatu Częstochowskiego, Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowa – Piotr Grzybowski, Burmistrz Miasta Blachownia – Sylwia Szymańska oraz Członkowie Zarządu Grupy Scanmed – Monika Podziewska, Dorota Szydłowska i Aleksandra Wirzeska-Nowokuńska.

Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni świadczy opiekę z zakresu ginekologii i położnictwa, neonatologii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, chorób wewnętrznych. Pacjenci mogą skorzystać z szeregu badań profilaktycznych i diagnostycznych. Placówka prowadzi również szkołę rodzenia.

Grupa Scanmed to lider wśród prywatnych operatorów medycznych pod względem zakresu świadczonych usług. Scanmed od lat zapewnia pacjentom opiekę medyczną w całej Polsce i nieustannie rozwija wachlarz oferowanych świadczeń. Działalność Grupy, w blisko 40 lokalizacjach w całej Polsce, obejmuje:

• podstawową opiekę zdrowotną
  • ambulatoryjną opiekę specjalistyczną
  • leczenie szpitalne

Zapewniamy naszym Pacjentom dostęp do szerokiego zakresu metod leczenia i sprzętu medycznego oraz opiekę wykwalifikowanych specjalistów.

Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni

ul. Sosnowa 16