Rekordowa liczba urodzeń

Z wielką przyjemnością informujemy, że w dniu 16 listopada br. w Oddziale Położniczym Szpitala im. Rudolfa Weigla odbył się sześćsetny poród w tym roku.

Jest to jak dotąd rekordowa liczba urodzonych dzieci.

W tym bardzo trudnym okresie związanym z epidemią Zespół doskonałych specjalistów oraz pełnych empatii i życzliwości Położnych oprócz fachowej opieki zapewnia też doskonałe warunki do odbywania porodów. Coraz większą popularność wśród rodzących Pacjentek utwierdza nasz nadrzędny cel jakim jest troska o zdrowie i bezpieczeństwo kobiet oraz ich dzieci. Niewątpliwie świadczy o tym coraz większa liczba porodów.

Jesteśmy dumni, że podczas sześćsetnego porodu Pani Magdalena urodziła u nas swoje drugie dziecko, śliczną córeczkę o imieniu Lena (pierwszy poród również odbył się na naszym oddziale). Lenka w chwili narodzin ważyła 3170 g., mierzyła 57 cm i otrzymała 10 punktów w skali Apgar. Z tej okazji matka i dziecko otrzymali od Dyrekcji Szpitala, drobne upominki, których przekazanie upamiętniliśmy na poniższych fotografiach. Życzymy im dużo zdrowia i samych radosnych dni.