O Grupie Scanmed

Grupa Scanmed świadczy kompleksowe usługi medyczne – od konsultacji lekarskich, poprzez diagnostykę, badania analityczne, transporty medyczne i wizyty domowe, aż po leczenie szpitalne.

Naszym Pacjentom oferujemy dostęp do kompleksowych metod leczenia, wysokiej jakości sprzętu medycznego i doświadczonych specjalistów, którzy współpracują ze sobą by zapewnić Pacjentowi jak najszybszy powrót do zdrowia. Przestrzeganie najwyższych standardów bezpieczeństwa i jakości oferowanych usług sprawiają, że stale i konsekwentnie poszerzamy grono naszych zadowolonych Pacjentów. Do tej pory usługi oferowane w ramach Grupy Scanmed wybrało ponad 350 000 Pacjentów indywidualnych i blisko 20 tysięcy klientów korporacyjnych.

Spółka Scanmed działa w 40 lokalizacjach na terenie Polski. W skład Grupy wchodzą dwa pełnoprofilowe szpitale – Szpital św. Rafała w Krakowie oraz Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni – należące do Systemu Podstawowego Zabezpieczenia Świadczeń Szpitalnych. Ich ofertę uzupełniają specjalistyczne jednostki szpitalne oraz centra medyczne oferujące usługi w 23 miastach w Polsce.

Oprócz dedykowanej m.in. dla środowiska akademickiego oraz klientów korporacyjnych oferty świadczeń ambulatoryjnych, Scanmed prowadzi cieszące się wysoką renomą ośrodki Gastromed w Lublinie i Weiss Klinik w Chorzowie. Działa także aktywnie w segmencie medycyny sportowej jako oficjalny Partner Medyczny Polskiego Związku Narciarskiego. Jest ponadto właścicielem Sport Kliniki w Żorach, będącej ośrodkiem kompleksowego leczenia schorzeń i urazów narządu ruchu. Scanmed posiada także istotny udział w rynku usług kardiologicznych, prowadząc 12 ośrodków oferujących kompleksową diagnostykę i leczenie kardiologiczne poprzez realizację szerokiej gamy zabiegów kardiologii zachowawczej, interwencyjnej i elektrofizjologii.

Od 2017r. we współpracy z pierwszą w Polsce prywatną uczelnią medyczną, Scanmed prowadzi kształcenie lekarzy w ramach swoich jednostek klinicznych. Uczestniczy również w edukacji personelu pielęgniarskiego.

Lista spółek należących do Grupy Scanmed: