Gwarancja jakości usług

Akredytacja

Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni otrzymał dniu 12 maja 2020 roku przyznany przez Ministra Zdrowia Certyfikat Akredytacyjny (nr: 2020/21), który potwierdza spełnienie przez Szpital standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego.

Akredytacja jest procesem zewnętrznej oceny jednostek ochrony zdrowia, który jest prowadzony w oparciu o ogólnodostępne i usystematyzowane standardy, ukierunkowane na działania związane z poprawą jakości i bezpieczeństwem opieki nad pacjentem. Jest sprawdzonym i uznanym na świecie systemem oceny opieki zdrowotnej.

Akredytacji udziela Minister Zdrowia, na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej, w formie certyfikatu akredytacyjnego, po przeprowadzeniu procedury oceniającej podmiot udzielający świadczeń zdrowotnych. Akredytacja udzielana jest na okres 3 lat.

Więcej informacji >>