Infolinia +48 34 327 91 75
Wróć

Dieta Mamy

Program pilotażowy DIETA MAMY


Szpital im. Rudolfa Weigla w Blachowni przystąpił do pilotażowego programu Ministerstwa Zdrowia „Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym – Dieta Mamy”. Do głównych celów pilotażu należą wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym hospitalizowanym w oddziale szpitalnym, a także propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek po zakończeniu hospitalizacji.

Warunkiem przystąpienia do programu jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie. Pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z udziałem w projekcie. 

W ramach programu Dieta Mamy pacjentki otrzymują 5 posiłków dziennie – śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja – o odpowiedniej wartości odżywczej i energetycznej dostosowanej do określonego trymestru ciąży lub okresu laktacji. 

Podczas hospitalizacji pacjentki mają możliwość skonsultowania się z dietetykiem. Zamiar skorzystania z konsultacji można zgłosić położnej lub skontaktować się bezpośrednio z dietetykiem pod numerem telefonu: 34 327 91 75 wew. 257. Dyżur dietetyka odbywa się we wtorki i czwartki w godz. od 9.00 do 12.00, jednak dla dobra naszych pacjentek szpital umożliwia kontakt z dietetykiem codziennie od poniedziałku do piątku. 

Ponadto pacjentki w ramach pilotażu przez okres 2 miesięcy po zakończonej hospitalizacji mają możliwość konsultacji z dietetykiem drogą elektroniczną na adres: [email protected]

W dniu wypisu pacjentki proszone są o wypełnienie ankiety, która następnie przekazywana jest dietetykowi. Pacjentki biorące udział w pilotażu mogą zgłaszać uwagi dotyczące serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka lub drogą mailową na adres: [email protected]

Informacje dotyczącego prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży oraz karmiących piersią można znaleźć również na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ): www.ncez.pl. Zachęcamy także do zapoznania się z materiałami Instytutu Żywności i Żywienia – „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej”. Ponadto w ramach NCEŻ możliwe jest uzyskanie darmowej konsultacji dietetycznej on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Opracowała: Dietetyk Szpitala im. Rudolfa Weigla – mgr Katarzyna Malinowska

Infolinia +48 34 327 91 75
Infolinia. Opłata za połączenie pobierana jest według stawek operatora.
Infolinia