Realizacja misji publicznej Grupy Scanmed

W ramach realizacji misji publicznej, Grupa Scanmed jest zaangażowana w walkę z COVID-19 od samego początku pandemii. Nowa rzeczywistość, z którą przyszło nam się mierzyć, wymaga solidarności i wsparcia całego środowiska medycznego.

Dlatego też, w związku z dynamicznym wzrostem liczby zakażeń w regionie podjęto decyzję o częściowym przekształceniu Szpitala im. Rudolfa Weigla w Blachowni w jednostkę dedykowaną opiece nad Pacjentami COVID.

Zmiana profilu działalności Szpitala odbędzie się stopniowo. W pierwszej kolejności (od 04.11.2020 r.) przekształcone zostaną oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Chorób Wewnętrznych, a następnie (od 08.11.2020 r.) dwa kolejne oddziały – Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu oraz Chirurgii Ogólnej.

W związku z powyższym, od dnia 29.10.2020 r. do odwołania zostały zawieszone przyjęcia planowe oraz ostro-dyżurowe Pacjentów do Oddziałów:

• Chirurgii Urazowo - Ortopedycznej
  • Chirurgii Ogólnej
  • Chorób Wewnętrznych z pododdziałem intensywnej opieki kardiologicznej
  • Pediatrii
  • Ginekologii

Jednocześnie informujemy, że Oddział Położnictwa oraz Neonatologii będą w dalszym ciągu działać w normalnym trybie, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Więcej informacji >>