Położna na medal

Mamy zaszczyt poinformować, że w 7 edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na Medal” organizowanym jest przez Akademię Malucha Alantan (objętym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni) w kategorii - laureatki wojewódzkie – województwo śląskie zwyciężyła Patrycja Rataj.

Pani Patrycja jest położną Oddziału Ginekologii i Położnictwa w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni. Jest absolwentką Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu (tytuł licencjata uzyskała 29.06.2018 r.) oraz Uniwersytetu Opolskiego (tytuł magistra otrzymała 2.10.2020 r.).Pracę w Szpitalu w Blachowni rozpoczęła w listopadzie 2018 r. i już podczas tak krótkiego stażu zawodowego wykazała się szczerą empatią, profesjonalizmem, opiekuńczością i doskonałą komunikacją z pacjentkami.

Czasy pandemii nie pomagają przyszłym matkom na radosne przeżycie tych szczególnych chwil. Nie działa Szkoła Rodzenia, ograniczone zostały odwiedziny bliskich i brak jest porodów rodzinnych co pokazało, że pomoc Położnej odgrywa szczególną, pierwszoplanową i niemal najważniejszą rolę.

Pani Patrycja dbając nie tylko o bezpieczeństwo rodzącej oraz jej dziecka dodatkowo edukuje i angażuje się podnoszenie świadomości związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem noworodków, zawsze służy pomocą i dobrą, fachową radą. Ciągle uśmiechnięta i zawsze życzliwa dla współpracującego personelu oraz wszystkich pacjentek czego potwierdzeniem jest zwycięstwo w konkursie „Położna na Medal”. Jest dla nas przykładem i wzorem do naśladowania.

Więcej informacji >>