O nas

Szkoła Rodzenia przy Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni (koło Częstochowy) jest bezpłatna i powstała specjalnie z myślą o przyszłych rodzicach, którzy chcą świadomie i odpowiedzialnie przeżywać macierzyństwo oraz ojcostwo. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i przygotowaniu naszego personelu, przekazujemy przyszłym rodzicom wiedzę dotyczącą zarówno porodu oraz pobytu w Szpitalu, połogu, jak również opieki nad noworodkiem. Staramy się przy tym udzielać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

Nasz zespół prowadzi zajęcia w formie prelekcji edukacyjnych z wykorzystaniem elementów ćwiczeń praktycznych. Oprócz tematów z zakresu medycyny, poruszamy również zagadnienia z zakresu psychologii czy socjologii. Dokładamy wszelkich starań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i obawy przyszłych rodziców. Do uczestnictwa w naszej Szkole zapraszamy wszystkie przyszłe mamy wraz z osobą towarzyszącą. Zajęcia prowadzimy w formie pogadanek w rodzinno-koleżeńskiej atmosferze. Kurs liczy łącznie 5 lub więcej (według potrzeb grupy) dwugodzinnych spotkań wraz z ćwiczeniami. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Co dają zajęcia w Szkole Rodzenia?

• łagodzenie stresu związanego z porodem, a tym samym skróceniem czasu trwania porodu
  • zmniejszenie lęku przed nieznanym
  • zapewnienie świadomego udziału w porodzie
  • większa wiedza i pewność siebie dzięki przygotowaniu emocjonalnemu rodziców do przyjęcia dziecka