DSC_0718 21 marca 2016

Konferencja prasowa w Szpitalu im. Rudolfa Weigla w Blachowni

Podsumowanie działalności za 2015r. oraz plany na 2016r.

W sobotę, 19 marca  2016 r. na terenie Szpitala w Blachowni odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli lokalnych władz, Szpitala im. Rudolfa Weigla oraz Grupy Scanmed.

Podczas spotkania omówiono funkcjonowanie placówki w 2015 roku i zwrócono uwagę na potrzebę rozszerzenia jej działalności. Przewidziane na rok 2016 inwestycje zakładają uruchomienie nowoczesnego Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Do końca bieżącego roku  przebudowany zostanie Oddział Pediatrii oraz Oddział Ginekologii wraz z gruntowną modernizacją Oddziału Położniczego (zarówno sal pobytowych, jak i porodowych czy operacyjnych). Dbając o najwyższe standardy jakości planowany jest zakup nowoczesnego sprzętu na Oddział Neonatologii oraz  sprzętu diagnostycznego: aparatów USG, echokardiografów, a także wież artroskopowych. Pojawi się również nowy sprzęt laparoskopowy do małoinwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii ogólnej, onkologicznej i ortopedii. Mając na uwadze bezpieczeństwo i komfort pacjentów, w marcu 2016 roku uruchomiono na terenie szpitala bazę transportu sanitarnego. Szpital aktualnie dysponuje nowoczesnym ambulansem, dzięki któremu zdecydowanie szybciej można będzie transportować chorych.

Konferencji towarzyszyły również bezpłatne badania i konsultacje dla mieszkańców. W ramach tzw. Białej Soboty zrealizowano ponad 60 konsultacji specjalistycznych m.in. internistycznych, pediatrycznych, ortopedycznych i ginekologicznych jak również wykonano ok. 40 badań USG. Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony lokalnej społeczności, która wg nich powinna być kontynuowana w kolejnych miesiącach.

DSC_0727DSC_0845DSC_0839DSC_0797DSC_0019DSC_0726DSC_0055IMG_8703DSC_0718

Polska Grupa Medyczna wchodząca w skład Grupy Scanmed- jeden z największych dostawców usług medycznych w Polsce, w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje osób na stanowisko:

Miejsce pracy: Blachownia

Kliknj TUTAJ aby uzyskać więcej informacji.